Ručne vyrezávané podložky pod trofeje

Ručne vyrezávané podložky pod trofeje

Ručne vyrezávané rámy na zrkadlá a obrazy

Ručne vyrezávané rámy na zrkadlá a obrazy

Ručne vyrezávané erby

Ručne vyrezávané erby

Ručne vyrezávané hodiny

Ručne vyrezávané hodiny

O mňe

Volám sa Štefan Beňo, narodený v máji 1970 s trvalým pobytom v Plášťovciach.

Rezbárstvu a práce s drevom sa venujem od detstva. Najprv to boli jednoduché ľoďky, pištole, pušky a rôzne hračky pre kamarátov. Neskôr ma zaujali precíznejšie práce, ktoré som videl v rôznych kaštieľoch a múzeách. Páčili sa mi ručne vyrezávané podložky pod trofeje a rôzny vyrezávaný nábytok.

Prvé práce som realizoval obyčajným nožíkom a lupienkovou pílou. Prvé rezbárské dlátká som si sám vyrábal v kováckej dieľni zo starých pilníkov. Prvé zarobené peniaze som investoval do nákupu profesionálnych rezbárskych dlát.

Väčšina mojích výrobkov je z lipového dreva. Používam vysušené, kvalitné lipové drevo, ktoré po opracovaní konzervuje moridlami a lakom.

Pri sériových prácach sa snažím o to, aby každý výrobok bol jedinečný a originálny. Moje výrobky sú špecifické, vyrobené podľa predstavy objednávateľa.  Po prekonzultovaní objednávky a dohodnutej predpežnej cene sa vypracuje nákres, ktorý po odsúhlasení sa zrealizuje.

Vyrábam podložky pod poľovnícke trofeje, darčekové predmety (hodiny, zrkadlá), rodové-, mestské erby a logá športových klubov.

Rezbárske práce vykonávam popri hlavnom zamestnaní. Zamestnaný som ako vodič autobusu. Napriek tomu, že rezbárstvo ma napĺňa radosťou z práce, najväčšiu radosť mám zo spokojnosti zákazníka, a keď moju prácu oceňujú a vedia si ju vážiť. Práve preto som si zvolil za svoje motto:

 „Všetko, čo robíš pre seba, spolu s tebou zomrie. Čo robíš pre druhých, naveky ostane žiť.”

Referencie:
- Logo Slovenskej Poľovníckej Komory pre riaditeľa SPK
- Darček SPK do Chorvátska oslavy 90. výročia založenia
- Reliéfy sv. Juraja a sv. Floriána
- Štítok pod trofej medveďa (ktorý je 2. najväčší na svete)
- Reliéf k 10. výročiu Slovensko-Maďarských Poľovníckych  Dní
- Reliéfy obce Plášťovce pre družobné mestá